Fotowoltaika – tania i czysta energia elektryczna
Ile kosztuje fotowoltaika? Coraz mniej! Rosnąca jakość paneli fotowoltaicznych, spadające ceny oraz dopłaty do fotowoltaiki przekładają się na coraz wyższą opłacalność inwestycji w energię ze słońca.
Dlaczego my
Oszczędzaj na prądzie z Otwartą Energią
Otwarta Energia to firma, która od lat wspiera klientów w uzyskiwaniu oszczędności poprzez montowanie indywidualnie dobranych, efektywnych systemów fotowoltaicznych. Projektujemy instalacje fotowoltaiczne, szczególnie dbając o ich opłacalność i zwrot z inwestycji.
Fotowoltaika (Łódź i Piotrków Trybunalski + okolice w promieniu 100 km) – kompleksowo!
Projektowanie instalacji fotowoltaicznych i ich montaż to nasza specjalność. Kompleksową obsługę zapewniamy przede wszystkim Klientom z całego woj. łódzkiego oraz regionów sąsiadujących. Jeśli mieszkasz na tym obszarze, bez wahania zgłoś się do nas.
Dobierzemy, skonfigurujemy i zainstalujemy fotowoltaikę, która będzie pracować bezpiecznie i maksymalnie wydajnie, a jednocześnie przyniesie Ci długofalowe oszczędności. Jesteśmy z Tobą także po wykonaniu usługi, zapewniając przeglądy i dostępny przez całą dobę serwis, zawsze gdy tego potrzebujesz.
Ogranicz do minimum swoje rachunki za prąd
– już nawet za kilkanaście dni możesz zacząć produkować darmową, zieloną energię.
Fotowoltaika (łódzkie i okolice) – od projektu po montaż
Pierwszym etapem stworzenia efektywnej instalacji solarnej jest projektowanie fotowoltaiki. Robimy to na podstawie pogłębionej analizy warunków technicznych i zapotrzebowania energetycznego. Korzystając z profesjonalnego oprogramowania (PV Sol), dobierzemy elementy Twojej fotowoltaiki tak, aby:
- moc instalacji dokładnie odpowiadała Twojemu zapotrzebowaniu na prąd – bez przepłacania za „przewymiarowany” system;
- system PV działał bezpiecznie, bezawaryjnie i z pełną wydajnością przez wiele lat;
- fotowoltaika prezentowała się estetycznie i współgrała z bryłą Twojego budynku.
Montaż fotowoltaiki: łódzkie + region – na gotowo w 14 dni!
Fotowoltaika w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim lub innych okolicach w tym regionie? Nie ma problemu! Nasi instalatorzy przeprowadzą montaż systemu PV w krótkim czasie – zwykle to mniej niż 2 tygodnie od rozpoczęcia współpracy.
Ekspresową obsługę łączymy z rzetelnością i precyzją, tak aby konstrukcja na dachu, jak i pozostałe komponenty instalacji fotowoltaicznej zostały zamontowane prawidłowo i wizualnie harmonizowały z otoczeniem. Tu liczy się każdy szczegół, a my to doskonale rozumiemy.
Fotowoltaika (Łódź i region) – z pełnym wsparcie w zakresie formalności
Rozważasz montaż fotowoltaiki, ale obawiasz się zawiłych procedur i dużej ilości dokumentów do wypełnienia? Z Otwartą Energią to nie problem. Zapewnimy Ci kompleksową pomoc na każdym etapie. Nasi doradcy są do Twojej dyspozycji.
- Pomożemy Ci zgłosić fotowoltaikę do PGE – przygotujemy wszystkie niezbędne dokumenty i przeprowadzimy przez proces zgłoszenia systemu PV i zawarcia nowej umowy.
- Zapewnimy wsparcie przy pozyskaniu dofinansowania z programów dotacyjnych – na bieżąco śledzimy i aktualizujemy możliwości uzyskania refinansowania kosztów budowy instalacji fotowoltaicznych z funduszy krajowych i unijnych oraz świetnie orientujemy się w kwestiach formalnych i dokumentacji, by służyć wsparciem i radą w wyborze jak najkorzystniejszej ścieżki.
Interesuje Cię montaż fotowoliatki (łódzkie, Piotrków Trybunalski + okolice)?
Zgłoś się do nas po bezpłatną wycenę
Ile kosztuje fotowoltaika i czy inwestowanie w nią się opłaca? Ile trwa montaż instalacji? Jakie panele PV stosujecie w swoich projektach? Na te i inne najczęściej pojawiające się pytania naszych Klientów odpowiadamy poniżej – sprawdź!
Ile kosztuje fotowoltaika w Waszej firmie?
Cena fotowoltaiki zależy przede wszystkim od mocy instalacji, która jest potrzebna dla Twojego budynku. Ten parametr jest natomiast uzależniony od zapotrzebowania energetycznego. Nasi specjaliści określą je – m.in. na podstawie Twoich dotychczasowych rachunków za prąd – i przedstawią szczegółową wycenę.
Pamiętaj! Na koszt montażu fotowoltaiki wpływ ma również jakość zastosowanych komponentów instalacji. Nie należy jej lekceważyć, ponieważ pozorne oszczędności mogą się zamienić w pasmo poważnych problemów i dodatkowych wydatków. Przykładowo, zastosowanie zwykłego peszla UV do kabli solarnych zamiast dedykowanego rozwiązania może spowodować, że konstrukcja sparcieje już po roku do dwóch latach użytkowania. To zwiększa ryzyko wybuchu pożaru instalacji. Otwarta Energia nie „chodzi na skróty”. Dbamy o to, aby system PV opłacał się zarówno w krótko-, jak i długofalowej perspektywie. Skontaktuj się z nami – u nas wycena instalacji nic Cię nie kosztuje!
Ile będę czekać na zwrot z inwestycji w instalację fotowoltaiczną?
Nasze instalacje są obliczone tak, aby przynosiły jak najwięcej korzyści, w jak najkrótszym czasie. Średni czas oczekiwania na zwrot z inwestycji w fotowoltaikę z pompą ciepła od Otwartej Energii to około 5 lat.
Ile poczekam na montaż fotowoltaiki (łódzkie + region)?
Montaż instalacji fotowoltaicznej na terenie centralnej Polski wykonujemy najczęściej do 14 dni od rozpoczęcia współpracy. Termin uzgodnimy z Tobą indywidualnie – tak aby był dostosowany do Twoich możliwości czasowych.
Czy przy montażu fotowoltaiki (łódzkie + region) zajmujecie się dokumentacją do PGE?
Tak. Nasz dział wsparcia zapewni Ci pełną pomoc w tym zakresie. Po montażu podpiszesz się pod dokumentacją, a my zajmiemy się dokonaniem zgłoszenia do zakładu energetycznego.
Czy zajmujecie się dokumentacją do dotacji do fotowoltaiki Mój Prąd?
Tak. Pomożemy Ci sprawnie złożyć wniosek o dofinansowanie – nie tylko w ramach programu Mój Prąd. Śledzimy i analizujemy wszystkie dostępne opcje pozyskania dotacji, aby nasi Klienci mogli wybrać najkorzystniejszą dla siebie. Nasz dział wsparcia jest do dyspozycji w tym temacie.
Jakie panele i inwertery stosujecie w instalacjach fotowoltaicznych?
Dbamy o jak najwyższą jakość stosowanych komponentów. Dlatego sięgamy wyłącznie po monokrystaliczne panele PV Tier 1 (tj. znajdujące się na wysokich miejscach w specjalistycznym rankingu Bloomberga) oraz markowe falowniki – głównie Huawei, Sofar, Goodwee i FoxESS. Możemy zaproponować też rozwiązania Fronius i SMA.
Czy macie mocniejsze panele fotowoltaiczne?
Nie zawsze najmocniejszy moduł jest najlepszym rozwiązaniem. Trzeba spojrzeć na cały system, np. większość inwerterów nie ma możliwości odebrania całej mocy z paneli o dużej mocy (ponad 500 Wp). Nawet jeśli zamontujemy takie moduły, to system i tak będzie działał jak na modułach słabszych, ponieważ inwerter obetnie ich moc do takiej, jaką może przyjąć. Najprościej mówiąc: nie liczy się moc pojedynczego panelu PV, ale moc całej instalacji. Zatem moc paneli fotowoltaicznych czy liczba ogniw PV w panelu to parametry, które powinny być dostosowane indywidualnie do każdej instalacji i do zapotrzebowania energetycznego budynku. Nie jest od nich uzależniona wydajność pracy fotowoltaiki. Projektując systemy, uwzględniamy warunki techniczne na posesji, a przy doborze komponentów – stawiamy na najwyższą jakość połączoną z rozsądną ceną.
Co to jest net-billing?
Net-billing to aktualnie obowiązujący system rozliczania nadwyżek energii z fotowoltaiki z zakładem energetycznym przez prosumentów. W uproszczeniu – polega na odsprzedawaniu prądu z instalacji operatorowi po średniomiesięcznej cenie z Rynku Dnia Następnego (a od lipca 2024 po cenie godzinowej). Środki pozyskane w ten sposób są gromadzone na koncie klienta zakładu energetycznego i przeznaczane na pokrycie wydatków na prąd pobrany z sieci – np. w nocy czy w miesiącach zimowych. Jeśli potrzebujesz dowiedzieć się więcej – skontaktuj się z nami!
Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?
Porozmawiajmy o Twojej inwestycji w instalację fotowoltaiczną – bez zobowiązań.